W poprzedniej części artykułu przedstawiony został podstawowy interfejs rozszerzenia cURL na przykładzie protokołu HTTP. Oczywiście możliwości tej biblioteki są znacznie większe, o czym przekonasz się w kolejnym tekście z serii artykułów o Client URL Library. Zajmijmy się więc FTP ? protokołem transferu danych. Zapraszam również do przeczytania pierwszej części, w której omówione zostały podstawy korzystania z tytułowego rozszerzenia.
Artykuł jest przeznaczony dla osób zaznajomionych z podstawami biblioteki cURL w PHP, pragnących poznać obsługę protokołu FTP przez te rozszerzenie. Przed przystąpieniem do dalszej lektury, zalecane jest zapoznanie się z pierwszą częścią z serii. Wymagana jest również podstawowa znajomość omawianego protokołu.
Druga część koncentruje się na protokole transferu plików (FTP), pokazując w jaki sposób możemy poruszać się po drzewie katalogów, pobierać i wysyłać pliki.
Przykłady zostały sprawdzone na serwerze z zainstalowanym PHP 5.2.3, ale powinny działać również z PHP 4. Jeżeli jakiś kod nie będzie funkcjonował prawidłowo, wpierw zaglądnij do dokumentacji, aby sprawdzić czy twoja wersja PHP obsługuje wszystkie potrzebne funkcje.
Możesz tak zrobić, ale w tym przypadku nie będzie miało to wpływu na działanie. Jak pobierasz jeden plik, to będzie to wyglądało logiczniej, ale przy pobieraniu kilku nie ma sensu czekać do zakończenia połączenia, blokując plik, który nie jest używany.
Coś jest nie tak z przechodzeniem po krokach. (to tak tylko przy okazji)
Tak się zastanawiam czemu masz kolejność:
1)utworzenie uchwytu pliku
2)inicjalizacja cURL
3)wykonanie cURL
4)zamknięcie pliku
5)zamknięcie cURL
Czy nie lepiej zamienić 4 z 5?
Ale będę mógł to zrobić dopiero, jak skończę część trzecią :) Dzięki za uwagę.
Jeden szkopuł: Należy się małe wyjaśnienie co do listingu 3.1 . Treść listingu jest w porządku, ale tekst objaśniający jest miejscami niejednoznaczny i coś tam się nie zgadza,
Suma sumarum: artykuł bardzo przydatny