Na rozwiązaniach typu "na odwal się" często tracimy więcej czasu niż w domyśle mieliśmy oszczędzić. To się odnosi zarówno do praktyk kodowania w PHP, jak i do każdego innego problemu. W pierwszym artykule tej serii, dowiesz się jak wykorzystywać w praktyce konwencje, które oszczędzą Ci czasu i męczarni, a dodatkowo uczynią twój kod lepszym.
Podczas tworzenia aplikacji w PHP, nie trudno o wspomniane rozwiązanie ";na odwal się"; -; ubogo napisane, nie nadające się do ponownego użycia. Biorąc pod uwagę, że PHP jest zwykle wykorzystywany w niedużych projektach, projektanci mogą usprawiedliwić niską jakość swojego kodu tym, że prawdopodobnie nigdy nie wrócą już do projektu i nie mają zamiaru wykorzystania ponownie napisanego kodu. Pozostaje pytanie: jeśli już coś robimy, czemu nie możemy tego zrobić dobrze?
Paradygmat w tym przypadku zawiera sporo prawdy z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli piszesz już dobrze, na pewno znajdziesz coś do ponownego użytku w swoim kodzie. Po drugie, wymagania się zmieniają -; kod prawdopodobnie będzie wymagał modyfikacji i konserwacji. Może to Ty będziesz tego dokonywał, może ktoś inny -; oczywiście będzie to miało sens tylko w przypadku dobrze napisanego kodu -; w przeciwnym razie lepiej zacząć od nowa. Intencją tego artykułu jest przedstawienie kilku najważniejszych, prostych, niskopoziomowych zasad pisania dobrego kodu w PHP.
Pierwsza konwencja, którą omówimy, dotyczy struktury i bezpieczeństwa związanego z nazewnictwem systemu plików. Potem dowiemy się o zasadach nazywania funkcji i zmiennych, zagnieżdżaniu i kilku innych. Pod koniec omówimy jeszcze kilka konwencji dotyczących programowania w PHP, tym razem dotyczących m. in. spójności i wydajności. Na początek, chciałbym jednak dać wam do zrozumienia, że rozwiązania zawarte w tym artykule nie są jedynymi poprawnymi, aczkolwiek są sprawdzone i udowodniły nieraz krótki czas tworzenia i modyfikowania aplikacji.
No i co czuwa ktoś nad tym działem, gdzie jest reszta, wiem jest link do strony po angielsku ale przydało by sie po polsku
jest tylko wstęp do czesci pierwszej, jak dostac sie dalej ?
No dobrze, a gdzie pozostała część artykułu ?