Opierając się na wiadomościach zdobytych w pierwszej części artykułu, z tego artykułu dowiemy się, jak przechowywać dane, konfigurację systemu, jak obsługiwać błędy i logować zdarzenia.
Pierwszy artykuł tej serii zawierał trochę podstawowych pojęć, związanych z projektowaniem aplikacji PHP. Omówiliśmy strukturę katalogów, sposoby nazywania plików i kilka zasad dotyczących wydajności i estetyki kodu. Jeśli opuściłeś pierwszą część, możesz ją znaleźć tutaj. W tym artykule będziemy kontynuować poznawanie podstaw tworzenia aplikacji. Artykuł zawiera rozważania na temat przedstawionych wcześniej zagadnień i ich ocenę w zależności od implementacji, wydajności i możliwości konserwacji.
W każdej aplikacji zachodzi potrzeba centralizacji jakichś informacji. Informacje takie jak konfiguracja bazy danych, ścieżki plików, stałe i ustawienia startowe powinny być oddzielone od kodu i zarządzane w jak najbardziej scentralizowany sposób. Taki sposób pozwala na korzystanie/zmienianie danych z jednej lokalizacji, a nie kilku plików.
bardzo ciekawy artykul, czekam z niecierpliwoscia na obiecana nastepna czesc :)
pozdr.