Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Oskar (Fuzja) Szydłowski

W PHP bawię się już parę ładnych lat, ostatnio zająłem się też Javą i grafiką 3d. Należę do zespołu modern-group ( www.modern-group.org - strona jeszcze nie gotowa) i współtworzę razem z innymi z zespołu strony internetowe, aplikacje typu sklepy, systemy zarządzania treścią itd.

Strona domowa: www.oskarszydlowski.pl (strona będzie działać w połowie marca, na razie jest tylko szata graficzna).

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:

Smacznego PEAR

PHP Foundation Classes (PFC)

The PEAR Foundation Classes (PFC) są częścią magazynu PEAR. Moduły, które się zaliczają do PFC, zostały napisane e szczególnym naciskiem na jakość, były bardzo intensywnie testowane i uznawane za bardzo stabilne i niezawodne . Moduły PFC są rozporwadzane z PHP, więc nie musisz ich oddzielnie pobierać i instalować. W PHP5 mamy następujące pakiety PFC : DB, Net_Socket, Net_SMTP, Mail, XML_Parser i phpUnit.

W trakcie pisania modułów dla PFC programiści muszą zapewnić szeroką zgodność. Powinni oni unikać używania zasobów, które są określone dla konkretnego systemu operacyjnego i spróbować pobierać dane wejściowe i udostępniać dane wyjściowe w najbardziej uproszczonej formie (np w zwykłym tekście zamiast wiadomości sformatowanych w SOAP). Programiści muszą również myśleć o możliwych przyszłych ulepszeniach w samym PHP i korzystać z informacji, które mogą być zbierane z list dystrybucyjnych i innych źródeł społeczności.

PHP Extension Code Library (PECL)

Pecl jest pojęciowo bardzo podobny do PEAR i rzeczywiście dzielą one infrastrukturę menedżera pakietów PEAR (to znaczy moduły PECL mogą być dostępne i zainstalowane przez menedżera pakietów PEAR). Główną różnicą jest to, że moduły PECL zajmują się rozszerzeniami PHP w formie modułów języka C, które mogą być dołączone do mechanizmu PHP.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
instalacja pear package
Poniedziałek 22 Czerwiec 2009 12:33:29 pm - piekloniebo <ddawicki8_at_wp.pl>

Ja mam problem z instalacją pakietów.
Przy wpisaniu polecenia:
pear install date
wywala mi komunikat ze pear.php.net is using unsupported protocol

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2023 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System