Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Oskar (Fuzja) Szydłowski

W PHP bawię się już parę ładnych lat, ostatnio zająłem się też Javą i grafiką 3d. Należę do zespołu modern-group ( www.modern-group.org - strona jeszcze nie gotowa) i współtworzę razem z innymi z zespołu strony internetowe, aplikacje typu sklepy, systemy zarządzania treścią itd.

Strona domowa: www.oskarszydlowski.pl (strona będzie działać w połowie marca, na razie jest tylko szata graficzna).

Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:

Smacznego PEAR

Moduły PEAR na przykład umożliwiają programistom PHP dostęp do katalogów LDAP i otwieranie plików w formacie Ogg Vorbis bez pisania klas do wykonywania tych czynności.

Programiści używający PEAR mogą bardziej skupić się na funkcjonalności ich dzieł, zamiast marnować czas na. zmaganie się z problemami. Inicjatywa PEAR zawiera również przewodnik po stylu - zbiór reguł określających, w jaki sposób powinien być pisany kod źródłowy. Reguły tworzenia kodu PEAR są w zasadzie kierowane do modułów dokładanych do archiwum PEAR, ale faktycznie działają z PHP znakomicie.

PEAR posiada siostrzany projekt - PECL (ang. the PHP Extension Code Library ) Moduł PECL są bardziej rozszerzeniami PHP niż po prostu modułami, które mogłyby zostać zaimportowane do PHP w momencie, gdy byłyby potrzebne. Łącznie PEAR i PECL czynią PHP bardziej zdolnym i umożliwiającym większej ilości osób uczestnictwo w rozwoju języka.

Pakiety PEAR są zbudowane na standardowych funkcjach PHP i częściowo w stylu zorientowanym obiektowo ( w skrócie oop). Dołączasz te moduły z własnego skryptu PHP za pomocą poleceń include() lub require(), tak jak to robisz z innymi funkcjami bibliotek lub klas.

W większości wypadków PEAR jest dla PHP tym, czym CPAN (ang. Comprehensive Perl Archive Network ) dla Perla. Zawiera wiele części, ale najbardziej znaną i najczęściej używaną jest biblioteka dla modułów kodu open source, która może być dostępna w zautomatyzowany sposób. Moduł PEAR do zarządzania systemem ułatwia utrzymywanie aktualnych instalacji serwerów PHP i całego zestawu elementów, które są niezbędne do wykonywania ich pracy (np. klasy PEAR DB zapewniają dostęp do bazy danych, a klasy PEAR LDAP dostęp do zbiorowych katalogów). Możesz uruchamiać menedżera pakietów jak zautomatyzowany proces, który jeśli chcesz sprawdza co tydzień czy nie pojawiły się uaktualnienia dla zainstalowanych przez Ciebie pakietów.

  • Zestaw standardów kodowania, które stosują na modułach PHP rozprowadzanych przez PEAR.
  • PFC ( ang. the PHP Foundation Classes ), które są kilkoma szczególnie wartymi uwagi klasami PEAR rozprowadzanymi z głównym pakietem PHP.
  • Różne kody oraz archiwa list dystrybucyjnych dla osób rozwijających moduły PEAR.

Mimo, że PECL i PEAR dzielą te same zautomatyzowane narzędzia dystrybucyjne, pozostają jednak tylko powiązanymi projektami. Kluczowa różnica między modułami PEAR i PECL jest następująca : moduły PEAR są napisane w PHP i mogą być włączone do programu PHP, kiedy jest to wymagane.

Moduły PECL są napisane w języku C i mogą być same włączone do silnika PHP przez normalny proces rekompilacji.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
instalacja pear package
Poniedziałek 22 Czerwiec 2009 12:33:29 pm - piekloniebo <ddawicki8_at_wp.pl>

Ja mam problem z instalacją pakietów.
Przy wpisaniu polecenia:
pear install date
wywala mi komunikat ze pear.php.net is using unsupported protocol

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System