Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Wprowadzenie do MVC

Krótko o wzorcach projektowych

MVC jest, jak napisałem, wzorcem projektowym. Dla osób, które nie miały jeszcze styczności z wzorcami, postaram się krótko wyjaśnić, w czym rzecz.

Wzorzec projektowy jest kolekcją obiektów i powiązań między nimi, wymyśloną, opisaną i wielokrotnie sprawdzoną, przeznaczoną do efektywnego rozwiązywania pewnego problemu. Jeżeli problem, który musisz rozwiązać, jest podobny do problemu rozwiązywanego przez jeden ze znanych wzorców, możesz zaoszczędzić sporo pracy wykorzystując ten wzorzec w swoim kodzie. Wzorzec nie jest gotowym kodem. Kod w dalszym ciągu musisz sam napisać, ale będziesz mógł oprzeć się na sprawdzonym i dobrze udokumentowanym rozwiązaniu.

Wzorców projektowych jest wiele, tak jak wiele jest powtarzających się problemów, które wzorce rozwiązują. Model - Widok - Sterownik jest właśnie jednym z takich wzorców, który szczególnie nadaje się do rozwiązywania szczególnej klasy problemów: jak dobrze zaprojektować aplikację internetową.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (3)
wielki plus dla tworcy
Niedziela 22 Czerwiec 2008 6:36:10 pm - IMP <imp4ever_at_gmail.com>

...za lapatologiczne przyklady :)

MVC
Sobota 12 Styczeń 2008 4:28:01 pm - daniel1302 <daniel.1302_at_gmail.com>

Super art. Przybliża zagadnienie najbardziej możliwie

MVC
Czwartek 17 Maj 2007 2:14:01 pm - Wojtas_44

Napiszę krótko. Bardzo dobry, przejrzysty, w prosty sposób napisany artykuł.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2022 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System