A oto co możemy poczytać nowym wydaniu przeglądu:
1. "Programowanie w PHP i GTK: część I" ( "Programming with PHP and GTK, Part 1" - EN)
2. "Podstawy SimpleXML'a" ( "Simplexml basic" - EN)
Dla programistów zaczynających przygodę z SimpleXML'em powstał tekst opublikowany w serwisie PHP Wiki. Ma on na celu przyjrzenie się funkcjom tego rozszerzenia oraz rzucić nowe światlo na temat parsowania dokumentów *.xml.
Autor wykorzystuje potęgę drzemiącą w SimpleXML'u i pokazuje nam, że można skutecznie i prosto parsować pliki bez męczenia się ze skomplikowanym DOM'em.
3. "Bezpieczeństwo Apacha: Instalacja i konfiguracja" ( "Apache:Secure Installation and Configuration" - EN)
Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą zwracasz uwagę podczas stawianie serwera jest bezpieczeństwo. Oczywiście możesz zlekceważyć wagę konfiguracji serwera i starać się pisać jak najbezpieczniejsze programy. Co jednak gdy hacker nie będzie łamał twojej aplikacji - tylko wykorzysta niezałataną dziurę w twoim serwerze? Jeśli postanowiłeś poświęcić trochę więcej czasu na instalację Apacha to z pomocą może przyjść Ci tytułowy artykuł, a rzecz uściślająć rozdział z ksiązki pt."Hardening Apache". Autor pokazuje nam jak ściągnąć, zainstalować oraz zabezpieczyć naszego Apacha. Pokazuje nam również metody działania szyfrowania. Muszę przyznać, że jest to obszerny i dokładny opis tego zagadnienia. Jeśli poważnie myślisz o zalożeniu bezpiecznego serwera HTTP to polecam ten artykuł.
Zastanawiałeś się pewnie nie raz, czego potrzebujesz, aby stworzyć swój własny, popularny Open Sourcowy (OS) projekt. Jak się do tego zabrać i jak przyciągnąć uwagę ludzi. Z pomocą przychodzi artykuł zamieszczony na Sophists.org. Możemy przeczytać w nim o takich zagadnieniach jak: Dlaczego projekty tego typu często zawodzą oraz jak uniknąć takiego losu. Autor pokazuje również jakie rzeczy powinny zostać użyte w przyszłym projekcje (takie jak: CVS, kreowanie README gdy zachodzi taka potrzeba, itd.) oraz jak mają one spełniać swoje funkcje (np. jak napisać poprawne README). Znajdziemy tu również kilka wskazówek odnośnie strony domowej. Podsumuwując jest to poradnik dla każdego programisty chcącego wgryźć się w świat wolnego oprogramowania swoim nowym programem.