Witam wszystkich zainteresowanych naszym cotygodniowym przeglądem, w związku z tym, że z powodów technicznych poprzedni przegląd nie mógł zostać wydany chciałbym przeprosić wszystkich za tę przerwę, miejmy nadzieje że nigdy się to już nie powtórzy.
A na dzisiaj przygotowałem kilka ciekawych pozycji:
A w nim Aaron przygląda się hostingowi PHP5, zamieszaniu wokół PHP-GTK, funkcjom matematycznym w PHP oraz 'wielkim rzeczom' jakie dzieją się w Zend. Jak co tydzień możemy przeczytać przegląd nowych pakietów w PEAR/PECL, o nowościach PEAR. Pakietem na celowniku jest w tym tygodniu XML_Serializer. Zapraszam do czytania.
Na stronie php | architect została uruchomiona zendowska centrala cetryfikacji ("Zend Certification Central"). Jest to miejsce, które ma pomóc chcącym zdać "Zend PHP Certification Exam". Znajdziemy tam wszystko co może się przydać do egzaminu. Od kosztów, poprzez pomoc w znalezieniu najbliższego miejsca zdawania kończąc na programie treningowym. Zapraszam do `pozwiedzania`.
Nowy numer zawiera min:
Pojawiła się nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox 0.9.2 dla Windows i 0.9.1 dla pozostałych systemów operacyjnych. Poprawiono w niej kilka błędów, miedzy innymi błędy z instalacją schematów i rozszerzeń oraz błąd MS Windows z protokołem shell:. Tradycyjnie również zwiększono stabilność programu. Coraz prężniej także rozwija się serwis Mozilla Update, w którym można znaleźć wiele rozszerzeń i schematów wyglądu (tzw. skórek). Nową wersję można znaleźć na stronie Firefox.pl w dziale `Pobierz`. Szczególnie polecamy aktualizacje dla użytkowników MS Windows.
Oto pozycje na dzisiejszy tydzień:
Zapraszam do czytania i komentowania.
Nowa wersja tego znanego forum oznaczona numerkiem 2.0.9. Poprawiono bezpieczeństwo oraz wykryte błędy. Zespół developerów przyznaje również, że jest to ostatnie wydanie wersji 2.0.x (chyba, że wykryte zostaną nowe istotne błędy). Obecnie prace skierowane są ku edycji 2.2.
21 lipca, czyli w najbliższą środę, odbędą się dwa seminaria online przeznaczone dla programistów zainteresowanych PHP 5. Prelegentami będą dwaj programiści najbardziej zaangażowani w rozwój języka.