Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Adam (Jabol) Więckowski

Z php.pl od 2004 roku, jako moderator forum, autorm artykułów związanych z linuxem i zarządzaniem serwerami, specjalizuje się w konfiguracji baz danych

Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:
Brak powiązanych artykułów

PostgreSQL - Instalacja i podstawowa konfiguracja

PostgreSQL to świetna baza danych oparta na języku SQL. Jest ona bardzo dobrą alternatywą w stosunku do MySQL, dlatego też w tym artykule chciałbym przedstawić jej instalację i podstawową konfigurację tej bazy na Linuxie.

PostreSQL'a można zdobyć z różnych źródeł. W naszym przypadku potrzebne będą źródła. Można je znaleźć na wielu CD dołączonych do różnych pism komputerowych, ale najlepiej po prostu ściągnąć je z Internetu. Strona domowa projektu to http://www.postgresql.org/, tam też można pobrać najnowszą wersję bazy ( w chwili pisania artykułu 7.4, natomiast rozwojowa CVS to 7.5 ). Posługując się linkami wybieramy mirror w najkorzystniejszym dla nas miejscu (są również i polskie) i ściągamy bazę ( plik postgresql-x.x.x.*, jest to połączenie plików postgresql-*-x.x.x.* ). Jeżeli korzystacie z dystrybucji, dla której przygotowane są już binarne paczki to polecam właśnie z nich skorzystać ze względu na późniejszą wygodę przy updatowaniu. Jeżeli nie ma paczek dla waszej dystrybucji musicie ściągnąć wersje źródłową ( .tar.gz, lub .tar.bz2 - opcja mniejsza ).

Jako, że instalacja z rpm'ów, deb'ów oraz wszystkich innych rodzajów paczek jest bardzo prosta nie będę jej tutaj opisywał. Opis takowej instalacji jest zazwyczaj dostępny u wydawcy takowej paczki.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System