Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Phiend: Główny plik konfiguracyjny

Konfiguracja sterowników uwierzytelnienia

Ta sekcja pliku konfiguracyjnego zawiera definicję i konfigurację wszystkich sterowników uwierzytelnienia używanych przez twoją aplikację. Każda definicja sterownika jest zawarta w tagu auth-driver.

Nazwa opcji

Typ

Wartość domyślna

name

string

none

param

string

none

user-suplied

boolean

false

Nazwa opcji

Wymaga

Wymagane przez

name

brak

brak

param

brak

brak

user-suplied

brak

brak

<auth-driver>
 <name>TxtAuthDriver</name>
 <user-supplied>false</user-supplied>
 <param name="filename">users.txt</param>
</auth-driver>

Nazwa twojego sterownika uwierzytelnienia. Powinna ona być umieszczona w pliku <name>.class.php a nazwa klasy powinna być taka sama, jak nazwa sterownika.

Jeśli ustawiony jest jako true, Phiend będzie szukał pliku sterownika uwierzytelnienia w podkatalogu o nazwie auth-drivers/ w twoim katalogu głównym kodu. W innym wypadku, będzie go szukał w podkatalogu o nazwie auth-drivers/ w katalogu głównym biblioteki Phiend'a

Ten tag może pojawić się wielokrotnie w ramach pojedynczego tagu auth-driver. Używany jest w celu dostarczania do sterownika uwierzytelnienia parametrów, takich np. jak baza danych, z którą należy się połączyć. Jest tu jeden wymagany argument: name. Wszystkie parametry dostarczone zostaną do konstruktora sterownika uwierzytelnienia jako tablic asocjacyjna, ułożona według nazw parametrów.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2022 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System