Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Wstęp do PHP

Zmienne

W języku PHP wszystkie nazwy zmiennych zaczynają się od znaku dolara ($). Po znaku $ może znaleźć się dowolny znak alfabetu lub znak podkreślenia, a po nim z kolei sekwencja znaków alfanumerycznych lub znaków podkreślenia. Długość nazw zmiennych nie jest w żaden sposób ograniczona. W PHP wielkość liter w nazwach zmiennych ma istotne znaczenie. Oto kilka przykładów:

W odróżnieniu od wielu innych języków PHP nie wymaga otwartego deklarowania zmiennych. PHP automatycznie deklaruje zmienną w momencie, w którym po raz pierwszy zostanie przypisana jej jakaś wartość. Zmienne PHP nie posiadają typów - każdej zmiennej można przypisywać wartość dowolnego typu.

Do przechowywania listy nazw zmiennych i ich wartości PHP wykorzystuje tabelę symboli. Istnieją dwa rodzaje tabel symboli wykorzystywanych przez PHP: tabela symboli globalnych, w której przechowywana jest lista zmiennych globalnych, oraz tabela symboli lokalnych funkcji, w których przechowywanych jest zbiór zmiennych dostępnych wewnątrz każdej funkcji.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System