Artykuły na dzisiaj:
PS. Przysyłajcie do mnie swoje propozycje artykułów, które uważacie że warte są przeczytania.
Artykuł traktuje o bazie danych IMB DB2. Na wstępie możemy obejrzeć tabelkę z zestawieniem MySQL'a i DB2. Pokazuje ona możliwości tej bazy danych. Wymagania do uruchomienia jej to: PHP 3.0.6+, Apache 2.0, DB2 8.1+. Dodatkowo wykorzystywany jest system operacyjny Windows. Następnie autor pokazuje jak stworzyć bazę danych i użytkownika. Po instalacji możemy zobaczyć przykładową klase, która zostaje później rozszerzona, oraz jej obsługe. Na koniec kilka przydatnych informacji mogących przydac się podczas korzystania z bazy.
Na Dynamically Typed pojawiły się dwa ciekawe posty dotyczące współpracy PHP I JavaScript (JS). W pierwszym z nich Harry mówi o 3 obszarach współpracy pomiędzy JS i PHP. Są to `mechanism`, `payload` i `population`. Natomiast drugi post wdrąża się głębiej w tą tematykę. Znajdziemy to informacje o: funkcjonalności SOAP, wstawianiu przykładowego JS. na koniec kilka przykładów PHP/HTML. Sojusz tych języków daje duże możliwości, jednak problem tkwi w znajezieniu odpowiedniej kombinacji, harmonii, dzięki której uzyskamy najlepsze wyniki.
Autor przedstawia nam bardzo użyteczny i potężny pakiet PEAR. Może on nam pomóc w szeroko rozumienej obsłudze formularzy. Znajdziemy tu min. takie tematy jak: indywidualne elementy, pola (text, password, textarea, select, hidden, checkbox, radio, submit, reset, button, image, file, advcheckbox, static), nagłówki, przetwarzanie stworzonego formularza. Jest to kompedium mające na celu zapoznanie nas z tym narzędziem mającym ułatwić nam życie. Tekst artykułu został zaczerpnięty z ksiązki "Essential PHP Tools".
Na początek krótki cytat:
"W tym artykule postaram się was nauczyć jak zabezpieczyć swoje skrypty PHP przed atakami hackerów oraz jak skonfigurować serwer internetowy Apache i PHP, aby w dużym stopniu podnieść bezpieczeństwo naszych skryptów."
Tak więc znajdziemy tu min. opis takich zagadnień jak: register_globals, filtracja danych, otwieranie i includowanie plików, upload. Na koniec kilka zdań o zasadach pisania bezpiecznych aplikacji. Artykuł powinien przeczytać każdy początkujący programista, który uważa że jego aplikacje nie są dobrze zabezpieczone.