Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

IRC - Dedykowany serwer IRC

Chciałbym przedstawić Wam jedną z usług oferowanych przez wortal php.pl. Usługą tą jest IRC. Jest to na dzień powstania artykułu prawdopodobnie jedyny taki serwer IRC, jeśli chodzi o wortale tematyczne oczywiście. Dzięki naszemu sponsorowi, dysponujemy niezależnym od innych sieci serwerem, znajdującym się pod całkowita kontrolą administratorów NewComo i zarządu php.pl. Chętnych do zapoznania się z historia jego powstania zapraszam do dalszej części artykułu.

Historia powstania serwera irc.php.pl rozpoczyna się tuż po I Spotkaniu Deweloperów, które odbyło się w dniach 28-29 czerwca 2003 roku. Kilka dni po spotkaniu na forum padł pomysł, aby przygotować narzędzie umożliwiające debaty w czasie rzeczywistym. Oczywistym jest, że możliwość porozmawiania w czasie rzeczywistym może niejednokrotnie pomóc w szybkim rozwiązaniu jakiegoś problemu, gdyż odpada konieczność czekania, aż rozmówca odświeży widok wątku na forum itp. Dodatkowo w konferencji może wziąć określona grupa osób.

Do dyspozycji użytkowników oddane zostały nastepujące kanały dyskusyjne:

W kolejnych artykułach w tym dziale postaram się przybliżyć Wam działanie naszego IRCa, programy klienckie i inne sprawy związane z tym tematem, a na chwilę obecną, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Was do odwiedzenia i regularnego korzystania z tejże formy komunikacji.

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System